SİYAMDER Çekirdek Eğitim Programı (ÇEP) VI. Jenerasyon Eğitmen Eğitimi Çağrısı

8-12 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan ÇEP VI. Jenerasyon Eğitmen Eğitimine başvuruda bulunmak isteyen adaylar için hazırlanmıştır.

Başvurunuzu tamamlamak için 28 Ağustos 2022 saat 23.59’a kadar bu formu doldurmanız ve istenilen diğer belgeleri yüklemeniz gerektiğini unutmayınız!

Çekirdek Eğitim Programı Nedir?

Çekirdek Eğitim Programı (ÇEP),Sivil Yaşam Derneği tarafından hazırlanmış sivil topluma giriş eğitimidir. Sivil topluma giriş yapmış olan gençlere hem bir vizyon ve derinlik katmayı, hem de sivil toplum çalışmalarına katılacak gençlerin bilgi ve tecrübe olarak daha donanımlı olmasını sağlamayı hedeflemektedir. Çekirdek Eğitim Programı, yaygın eğitim tekniklerinin kullanıldığı akran yaklaşımlı bir eğitimdir. ÇEP’e katılan gönüllülerin aktif katılım gösterdiği eğitim; 2 gün toplam 16 saat sürmektedir. İnteraktif uygulamalar ve yaygın eğitim teknikler ile gönüllülerin farklı deneyimler yaşadığı eğitimlerde hem eğitici hem de eğlendirici uygulamalar yapılmaktadır.

ÇEP’te Neler Var?

Çekirdek Eğitim Programı kendi içerisinde toplamda 4 modülden oluşmaktadır.

Kırmızı Modül: Sivil Topluma Giriş ve Gönüllülük
Sarı Modül: Gençlik Politikaları
Yeşil Modül: Sivil Toplum ve Kişisel Gelişim
Mavi Modül: SİYAMDER

ÇEP Eğitmeni Kimdir?

ÇEP Eğitmeni, SİYAMDER Yerel Kurulları’nın dönem içerisinde talebi doğrultusunda ÇEP’in kolaylaştırıcılığını yapan kişidir.

ÇEP Eğitmen Eğitimi’ne kimler başvurabilir?

-18-29 yaş arasında olan,
-SİYAMDER’de en az 1 sene gönüllülük yapacağını taahhüt eden,
-Akran eğitimi ve deneyimsel öğrenme metodlarına hakim,
-Seyahat kısıtlaması olmayan,
-Enerjik ve takım çalışmasın yatkın kişiler ÇEP Eğitmen Eğitimi’ne başvurusunu yapabilir.

Çekirdek Eğitim Programı Eğitmen Eğitimi 8-12 Eylül tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilecektir. Eğitmen adaylarının konaklama ve yemek masrafları derneğimizce karşılanacaktır. Ulaşım masrafları ise eğitmen adayının kendisine aittir.

Son başvuru tarihini takiben 1 hafta içerisinde değerlendirmeler yapılacak ve uygun görülen adaylarla mülakat gerçekleştirilecektir.

28 Ağustos 2022
Son Başvuru Tarihi
0
0
0
0
Gün
0
0
Saat
0
0
Dk
0
0
Sn
Hemen Başvur