12 Ağustos Uluslararası Gençlik Günümüz Kutlu Olsun!

Sivil Yaşam Derneği olarak, kurulduğumuz günden itibaren 16-29 yaş arasındaki gençler için hiç durmadan çalışarak etkili işlere imza attık. Gençlerin kişisel yetkinliklerini arttırırken, ülkesine faydalı birer birey olması adına binlerce gönüllümüz ve yönetici kadromuzla gece gündüz demeden uzun ve meşakkatli bir yolda emin adımlarla yürümeye devam ediyoruz.

Gençlerin görüşünü görünür kılarak, günümüz küresel sorunlarına yanıt verme noktasında somut adımlar atarken bunu sadece gençler olarak yapabilmenin haklı gururunu yaşamaktayız. Gönüllülerimizin hayatına dokunarak heybemizde biriktirdiğimiz binlerce ize gün geçtikçe yenilerini ekleyeceğiz.

Bu eşsiz derneğin Genel Başkanı olarak, bu ailenin kapısından içeri girdiğim andan itibaren benlik duygusunu arkamda bırakarak her zaman biz olma gayesinde ilerledim. Bunun sonucunda hep birlikte birbirinden önemli projeleri hayata geçirdik. Türkiye’nin 21 ilinde faaliyet gösteren yerel kurullarımızla bir ekip olmanın yanı sıra her zaman aile sıcaklığında, uzun yıllar kopmayacak dostluklar edindik.

Üstad Necip Fazıl’ın hayalindeki gibi, “Zaman bendedir ve mekân bana emanettir” şuuruyla gençlerin sosyal, ekonomik, sivil ve siyasal alanda daha çok yer edinmek için daha fazla efor sarf edip her şeyi yapabilecek cesarette ve dirayette olabileceğinin farkında olması gerekmektedir. “Amatör ruhla profesyonel işler” mottosuyla çıktığımız bu yolda gençlerin Dünya’yı değiştirerek kendi geleceklerine yön vereceklerine inancımız tam. Hayal ettiğimizden çok daha fazlasını başarabilecek güce ve potansiyele gençler olarak sahibiz.

Birleşmiş Milletler tarafından bize ithaf edilen Uluslararası Gençlik Günümüzü en içten dileklerim ile kutluyorum. Sivil Toplum hayatınızdan hiç eksilmesin.

Fatih VARDAR
Sivil Yaşam Derneği
Genel Başkan